برج های آتشین نماد زیبای باکو

سلام دوستان به توتیا سفر خوش آمدید در این مطلب با معرفی برج های شعله باکو در خدمت شما هستیم

برج های شعله باکو مدرنترین معماری ساختمانی باکو با طرح شعله آتش هستند برج ها یی که ۳۵۰ مییلون دلار هزینه برای توسعه گردشگری دربرداشته اند و ۶ سال زمان از سال ۲۰۱۳ برای ساخت آن صرف شده است دلیل نام گذاری برج های شعله به طراحی شان که شبیه شعله های آتش است باز میگردد ودر پس زمینه این انتخاب کوه ها و تپه های آتشین آذربایجان میباشد که برای سالیان مدیدی از کوه ها و تپه ها آتش زبانه میزد.

برج های شیشه ای چگونه ساخته شدند

یک شرکت معماری طراح بناهای عجیب و غریب در آمریکا به اسم HOK طراحی برج های شیشه ای باکو را انجام داده و با استفاده از بتن و میلگردهای ضخیم ۱۰ سانتی متری مقاومتی فراتر از باد و باران وزلزله به برج ها بخشیده است.در تمام مدت یک شرکت آذزبایجانی در تعامل با مهندس ناظر سازه یالکاریا آمریکایی بوده است.

منبع روشنایی برج های شعله

این آسمانخراش های آذربایجانی برای اینکه به بینده حس شعله های آتش را بدهد تماما از شیشه ساخته شده اند و در پشت این شیشه ها ۱۰٫۰۰۰ ال ای دی شرکت اوسرام نصب شده است که به کامپیوتر از طریق یک نرم افزاری که توسط یک شرکت آمریکائی برنامه نویسی شده است متصل است و میتواند انواع رنگ ها را بروی این لامپ ها به نمایش درآورد و بیشتر اوغات طرح رنگی و شبیه شعله های آتش را نمایش می دهند و در سال نو پرچم آذربایجان نیز بروی این ساختمان ها نقش می بندد.لازم به توضیح است که این غول های شیشه ای با میله های فولادی بصورت شبکه زنبوری به هم متصل شده است و در برابر بسیاری از عوامل طبیعی مانند باد و باران سرما و زلزله مقاومت بسیار بالای دارد.

کاربری های برج های شعله

این برج های عظیم در سه مدل اقتصادی طراحی شده اند یکی از برج ها تجاری و دیگری مسکونی و سومین برج مخصوص مسافران یعنی هتل است که درمجموع سه برج مساحتی بالغ بر ۲۴۵ هزار متردارد وارتفاع برج ها از ۱۴۰الی۱۹۰ متر است.

برج ۱۹۰ متری که در جنوب این معماری قرار دارد دارای ۳۹ طبقه مسکونی و ۱۳۰ آپارتمان لوکس و تعداد ۳۱۸ اتاق با منظره دریای خزر است. این برج مسکونی دارای امکانات رفاهی مانند استخر، سالن بدن سازی، آبگرم و … است.

شرقی ترین برج، برج ۱۶۰ متری با ۳۷ طبقه است. این برج تماما هتل است و همچنین دارای یک رستوران به وسعت ۲۵۰۰ متر و سالن همایش و جلسات است. نام هتل فیرمونت می باشد و دارای انواع اتاق و سوئیت های لوکس بوده که در مجموع ۳۱۸ اتاق را شامل می شود. امکان برگزاری جشن های عروسی و جلسات رسمی نظربسیاری از مردم آذربایجان و جهان را به خود جلب کرده است.

برج سوم ۱۴۰ متراست و ۳۸ طبقه دارد وبیشتر مخصوص تجارت و دفاتر خدماتی است که توانسته ۳۳ هزار واحد را در زمینی به مساحت ۳۳٫۰۰۰ متر مربع جای دهد.از نکاتی که توجه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب میکند وجود نمایندگی اتومبیل های برند لامبورگینی در طبقه همکف این برج تجاری است.