تفرجگاه زیبای روستای بند ارومیه

سلام دوستان به توتیا سفر خوش آمدید در این مطلب با معرفی تفرجگاه بند در خدمت شما هستیم.

بند نام روستایی از توابع شهرستان ارومیه است که در ۳ کیلومتری جنوب غربی شهر ارومیه قرار گرفته است. این روستا در امتداد رودخانه شهر چایی شکل قرار گرفته و از قدمت طولانی برخوردار است و دارای طبیعتی کوهستانی بوده و سال ها به عنوان بازار روستایی ارومیه شناخته می شده است.. مردم این روستا اغلب دامدار و یا کشاورز هستند. اطراف روستا را باغات چشم نواز سیب و انگور و زمین های سرسبز کشاورزی فرا گرفته است.

چشم انداز سرسبز اطراف رودخانه شهر چایی و باغات سیب و انگور این روستا یکی از تفرجگاه های اصلی مردم شهر ارومیه است. باغ های توت این روستا نیز طرفداران بسیاری دارد و پای خیلی ها را به این روستای زیبا می کشاند. بر روی رودخانه ی شهر چایی سدی ساخته شده است و پشت آن دریاچه ای تشکیل شده که در بین مردم به دریاچه شهرچایی شهره است و یکی دیگر از تفرجگاه های این منطقه است. قایق سواری نیز از تفریحاتی است که مردم را به این منطقه زیبا می کشاند.

در اطراف روستا نیز کافه ها و ورستوران هایی تاسیس شده است که به ارائه انواع غذاها ی ایرانی و ترکی و غذاهای محلی میپردازند که در این میان آش دوغ این منطقه از طرفداران بسیاری برخوردار است. این روستا در فصول بهار و تابستان دارای آب و هوای معتدل و در پاییز و زمستان دارای آب و هوایی سرد و زمستانی است که مکان های مناسب این آب و هوا نیز برای گردشگران فراهم شده است.

هنگامی که به این قفرجگاه سفر کردید می توانید استفاده از غذاهای سنتی مثل سیب زمینی کبابی (یرالما چوریی)، انواع کباب و املت و همچنین ترشک و بستنی را در برنامه خود قرار دهید.

آدرس: ارومیه، امتداد خیابان دانشکده