جزیره کیش و مکان های دیدنی اش

سلام دوستان به توتیا سفر خوش آمدید در این مطلب با معرفی جزیره کیش و مکانهای دیدنی و تفریحات این جزیره در خدمت شما هستیم.

کیش جزیره ای آباد و زیبا واقع در تپه های مرجانی برآمده از دل آب های خلیج فارس است. این جزیره دارای محیط ۴۴ کیلومتر و مساحت ۹۰ کیلومتر مربع می باشد. ارتفاع بلندترین منطقه این جزیره حدود ۳۵ متر از سطح دریا می باشد. این جزیره فاقد رود خانه دائمی می باشد اما تعداد زیادی منابع آب شیرین زیرزمینی دارد.

آب و هوای کیش گرم و مرطوب بوده و میانگین دمای سالانه ای برابر با ۲۶/۶ درجه سانتی گراد دارد. این جزیره در کل خشک و کم باران بوده و بارندگی به صورت رگبار و در ماه های زمستان اتفاق می افتد.

طبق شرشماری انجام شده در سال ۹۵ این جزیره دارای جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر می باشد که عمدتا ساکن کیش می باشند. به شهروندان جزیره کیش کیشوند می گویند. مردم کیش عموما به شغل های ماهی گیری، دام داری، دریانوردی و بازرگانی مشغول هستند و به زبان های فارسی و عربی صحبت می کنند.

ارتباط این جزیره به دو صورت هوایی و دریایی از طریق فرودگاه و بندر کیش انجام می شود که از این دو طریق هم مسافران زیادی رفت و آمد می کنند و هم کالاهای مختلف در بخش های زیادی از کشور توزیع می شوند. بندر اصلی کیش با عنوان بندر تجاری کیش در قسمت شمال شرقی جزیره واقع شده و دارای مساحتی حدود ۱۱۰ هکتار می باشد. از این بندر و سایر بنادر کیش سالانه حدود ۱٫۵ میلیون تن تخلیه و بارگیری صورت می گیرد.

جزیره کیش به دلیل ماهیت گردشگری خود طی سال های اخیر بسیار مورد توجه می باشد. گردشگرانی که به این جزیره سفر می کنند می توانند از مکان های تاریخی این جزیره مثل شهر باستانی حریره، پایاب و کاریز دیدن کنند. برای خواندن مطالب بیشتر درمورد این مکان ها کلیک کنید.

مسافران همچنین می توانند به دیدن جاذبه های تفریحی مثل تم پارک آبی اوشن، ساحل مرجان، باغ وحش، آکواریوم، باغ پرندگان کیش، کشتی های تفریحی و … بروند و از تفریحات کیش استفاده کرده و لذت ببرند. برای اطلاع بیشتر در مورد انواع تفریح در کیش کلیک کنید.

این جزیره سالانه پذیرای بیش از یک میلیون مسافر می باشد و با داشتن بیش از ۸ هزاز تخت اقامتی بیشترین تراکم امکانات اقامتی در ایران را دارد. از دلایل تعداد گردشگر بالا در این جزیره عدم درخواست ویزا از اتباع خارجی است که البته به دلیل وجود محدودیت های اجتماعی گردشگران خارجی به خصوص گردشگران زن تمایل زیادی به سفر به این جزیره ندارند.

مراکز خرید کیش

همانطور که قبلا هم در این مطلب اشاره کردیم جزیره کیش یکی از قطب های محبوب گردشگری ایران است و سالانه مسافران داخلی و خارجی زیادی از این جزیره دیدن می کنند. بسیاری از همین مسافران علاوه بر بازدید از مکان های تاریخی و استفاده از تفریحات کیش، بازدید از مراکز خرید کیش را نیز در برنامه سفر خود قرار می دهند و به همین دلیل ما در این بخش از مطلب خود قصد داریم شما را بیشتر با این مراکز تجاری آشنا کنیم. مراکز تجاری که درموردشان نوشته ایم عبارتند از: مرکز تجاری کیش، مراکز تجاری پردیس ۱ و ۲، مرکز تجاری رویا مال، مراکز خرید سارینا ۱ و ۲ ، مرکز خرید مرجان کیش، لاریسا مال کیش، مرکز خرید دامون، بازار بین المللی ونوس، بازار بزرگ مروارید کیش و کوروش برند سنتر. برای خواندن این مطلب کلیک کنید.