دریاچه دالامپر، متعلق به سه کشور

سلام دوستان به توتیا سفر خوش آمدید در این مطلب با معرفی دریاچه ی زیبای دالامپر در خدمت شما هستیم.

کوه دالامپر با ارتفاع ۳۴۸۷ دقیقاً در نقطه مرزی سه کشور ایران ، ترکیه و عراق واقع است به طوریکه قله ی این کوه متعلق به این سه کشور است . این کوه در منطقه ای به نام سیلوانا واقع گردیده است و به معنی محل پرواز عقابهاست و جزء بکر ترین مناطق کشور محسوب می شود.

دریاچه دالامپر هم بر روی همین کوه جای دارد و در فصل های مختلف به خصوص در بهار و تابستان با منظره های زیبایش طبیعت دوستان و کوهنوردان زیادی را به این منطقه زیبا می کشاند. این دریاچه به شکل دایره است و قطر آن حدود ۴۵۰ متر بوده و در ارتفاع ۲۷۲۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

در مسیر رسیدن به دریاچه می توانید از منظره ی سبز و جویبارها، مرتع هایی پر از گل های رنگارنگ و کوه های برفی موجود در مسیر لذت ببرید. به یاد داشته باشید که برای دیدن این مسیر زیبا و عبور از آن باید خودروی مناسب داشته باشید، چون مسیر کاملا کوهستانی و خاکی است.

از جاندارانی که در این منطقه زندگی می کنند می توان به عقاب ، گرگ و سمندر اشاره نمود . در روستای سوله دوکل آنتن دهی موبایل بسیار اندک است اما در طی مسیر امکان آنتن دهی وجود دارد و قله ی این کوه تحت پوشش آنتن دهی کشور ترکیه است.

آدرس: ۴۵ کیلومتری جنوب غرب ارومیه