اطلاعاتی در مورد ویزای کانادا

با سلام به توتیا سفر خوش آمدید در این مطلب با ارائه ی اطلاعاتی در مورد ویزای کانادا در خدمت شما هستیم

کانادا دومین کشور پهناور دنیا بوده و در آمریکای شمالی واقع است. این کشور دارای ۱۰ استان بوده و دارای جمعیتی حدود ۳۷,۲۵۳۷۲۸ نفر می باشد. پایتخت این کشور شهر اتاوا می باشد و مردم آن به زبان های انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند. این کشور یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست و اکثر جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند. پول رایج این کشور دلار کانادا می باشد که ۷۶% دلار آمریکا ارزش دارد. به دلیل داشتن مرز مشترک با آمریکا این کشور دارای بیشترین روابط اقتصادی با آمریکا می باشد. به دلایل زیادی مثل کم بودن نرخ بیکاری ( حدود ۵،۷ درصد ) و نرخ پایین تورم ( حدود ۰،۴ درصد) و مطلوب بودن شرایط کلی زندگی در این کشور افراد زیادی خواهان دریافت ویزای این کشور می باشند.

انواع ویزای کانادا
 • ویزای توریستی کانادا: این ویزا یک ویزای موقت است که برای اهدافی مانند بازدید از خانواده و اقامت های کوتاه مدت صادر می شود. این ویزا دو نوع می باشد: ویزای سینگل که به فرد اجازه یک بار ورود به خاک کانادا را به مدت ۶ ماه می دهد و ویزای مالتیپل که به فرد اجازه می دهد تا زمانی که پاسپورتش اعتبار دارد به تعداد بی نهایت به خاک کانادا ورود و خروج داشته باشد.
 • ویزای کاری کانادا: این ویزا با اهداف نیروی کار ماهر، خود اشتغالی و شروع کسب و کار صادر می شود. برای دریافت ویزا به عنوان نیروی کار ماهر باید از کارفرمای خود دعوتنامه رسمی داشته باشید و اگر به عنوان یک کارآفرین قصد اقامت در کانادا را دارید باید با مدارکی ثابت کنید که شغل پیشنهادیتان منحصر به فرد می باشد.
 • ویزای تحصیلی کانادا: این ویزا برای اهداف تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود.برای این ویزا نیز باید از موسسه یا دانشگاه مقصدتان دعوت نامه رسمی دریافت کنید.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای دریافت همه ی این ویزا ها مدارک تان باید به زبان های فرانسوی و انگلیسی ترجمه شده باشند.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

داشتن پاسپورت معتبر، نداشتن سوء پیشینه ی کیفری و حقوقی، برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی کامل از سری شرایط کلی دریافت ویزای توریستی کانادا می باشند. از دیگر شرایط می توان به تمکن مالی ( در ایده آل ترین حالت ۵۰ هزار دلار کانادا که ممکن است با مبلغ کمتر نیز بتوانید ویزا دریافت کنید.) و تاریخچه ی سفری ( سفرهای شما به کشورهای خارجی که با توجه به تمکن و وسع مالی شما بررسی می شود.) اشاره کرد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

این شرایط همانند شرایط دریافت ویزای توریستی می باشد با کمی تفاوت در سطح تمکن مالی و همچنین ارائه ی پذیرش معتبر از مدرسه، دانشگاه و یا کالج.

در رابطه با تمکن مالی باید گفت که ویزای تحصیلی با توجه به هزینه های یک سال زندگی به همراه شهریه ی مدرسه، دانشگاه و یا کالج بررسی می شود. اگر هزینه ی شهریه، اجاره و هزینه های رفت و آمد و خوراک شما در یک سال با تمکن مالیتان هم خوانی نداشته باشد نخواهید توانست ویزا دریافت کنید.

در مورد ارائه ی پذیرش معتبر نیز باید گفت که اخذ تائیدیه و یا فاند نیاز به ارائه ی مدرک معتبر تحصیلی دارد و در صورت نداشتن مدارک معتبر، ویزای تحصیلی کانادا برای شما صادر نمی شود. توجه داشته باشید که پذیرش و یا فاند به منزله ی اخذ ویزا نیست. ممکن است شما پذیرش داشته باشید ولی نتوانید ویزا دریافت کنید.

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

تمامی شرایطی که در مورد ویزا های قبلی به آنها اشاره کردیم در مورد این ویزا نیز صدق می کند. همچنین باید از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه در کانادا پیشنهاد شغلی و دعوتنامه ای حاوی مراحل آشنایی کارفرما با شما و همچنین مدت اشتغال شما در کانادا را به همراه داشته باشید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا
 • مدارک هویتی شامل اصل پاسپورت به حداقل ۶ ماه اعتباربه همراه کلیه ی پاسپورت های قدیمی و یا کارت های پرواز یا بلیط هواپیما
 • یک قطعه عکس رنگی جدید
 • ترجمه ی شناسنامه متقاضیان
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای فرزندانی که با یکی از والدین خود سفر می کنند.
 • مدارک شغلی که برای هر شغل متفاوت می باشد.
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا
 • ارائه ی برنامه تحصیلی (study plan): متقاضیان این ویزا باید برنامه تحصیلی خود را در کشور کانادا به افسر ویزای این کشور ارائه دهند. در این برنامه تحصیلی، باید رشته تحصیلی مورد نظر، دانشگاه انتخابی، محل اقامت و همچنین اهداف پس از تحصیل نیز برای افسر ویزای تحصیلی کانادا مشخص شود.
 • گواهی اشتغال به تحصیل: اگر دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، باید از دانشگاه فعلی خود یک گواهی اشتغال به تحصیل برای سفارت کانادا درخواست کنید. توجه کنید که این گواهی باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و آخرین ریز نمرات: پشت برگه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات تان را مرجع صدور آن باید مهر کند و پس از آن، باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.
مدارک لازم برای ویزای کاری کانادا
 • گواهی سلامت جسمانی: متقاضیان دریافت این ویزا علاوه بر آزمایشات ایدز، هپاتیت، سل و بیماری های واگیردار ، باید یک سری آزمایش که سفارت از آنها درخواست می کند را نیز انجام دهند و جواب های آنها را همراه دیگر مدارک به سفارت تحویل دهند.
 • گواهی عدم سوء پیشینه: متقاضیان این ویزا نباید هیچگونه سوء پیشینه ای در زمینه های مواد مخدر و موارد مربوط به حقوق بشر داشته باشند.
 • ارئه ی مدرک زبان با توجه به ایالت انتخابی: متقاضیان ویزای کاری کانادا، باید برای کار در ایالت‌های انگلیسی زبان، مدارک زبان آیلتس ۷ به بالا و برای کار در ایالت‌های فرانسوی زبان، مدارک B2 و یا بالاتر را به افسر ویزا ارائه کنند.
مراحل اخذ ویزای کانادا:
 • ارسال مدارک به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا و پرداخت هزینه‌های موجود
 • سفر به یکی از کشورهای اطرف ایران برای انجام انگشت نگاری و عکس برداری ویزای کانادا
 • پیکاپ پاسپورت به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزای کانادا (در صورت ویزا شدن)
رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا

معمولا ریجکتی‌ها به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که رایج‌ترین آن‌ها عبارتنداز:

 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که نتوانید افسر ویزای کانادا را متقاعد کنید که پس از اتمام دوره اقامت به کشور خود باز می‌گردید، درخواست ویزای کانادای شما را رد می شود.
 • تاریخچه سفری نامناسب متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که متقاضی ویزای کانادا، تاریخچه سفری متناسب با تمکن مالی خود نداشته باشد، درخواست ویزای کانادای فرد ریجکت می‌شود.
 • مدارک مالی نامناسب متقاضی و عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت: تمکن مالی متقاضی ویزای کانادا، باید برای هر نفر ۵۰ هزار دلار کانادا باشد و در صورتی که نامه تمکن مالی که شما ارائه می‌کنید، کمتر از این مبلغ باشد، درخواست ویزای کانادای شما ریجکت می‌شود.