در این نوشته قصد داریم مراکز مهم و اصلی گردشگری کشور تایلند را به اختصار توضیح دهیم. خواهشمندیم در ادامه با ما همراه باشید.

بانکوک

بانکوک یکی از ۵ مقصد پرطرفدار جهان و مرکز کشور تایلند است . شهری پرتردد با انواع معابد زیبا و بازار ها و مراکز خرید کوچک و بزرگ با تنوع قیمت های عالی، انواع تفریحات از غواصی و موج سواری تا تفریحات رایج شبانه و رستوران های متنوع با منو غذاهای دریائی در آن جای دارد. تمرین ورزش تای‌چی و ماساژ سنتی تایلندی را در بانکوک امتحان کنید.

پوکت

پوکت بزرگترین جزیره تایلند است . موقعیت خاص جغرافیائی ، جزایر کوچک و بزرگ اطراف آن و سواحل شنی سفید رنگش پوکت را تبدیل به یکی از اصلی ترین مناطق توریست پذیر تایلند نموده و هرساله آمار بازدید کنندگان آن رو به فزونی است. توصیه ما دیدن جزایر سیمیلان و پارک ملی فانگ نگا در پوکت میباشد. جزیره جیمز باند به علت فیلم برداری صحنه های فیلم جیمز باند نام گذاری شده که در فانگ نگا قراردارد.

پاتایا

پاتایا در ۳ ساعتی جنوب بانکوک است آمار بالای توریست های خارجی محبوبیت بالای منطقه را از نظر پذیرش گردشگر نشان میدهد. علی رغم اینکه جمعیت شهر بالغ بر صدهزار نفر است ولی همیشه بسیار شلوغ به نظر میرسد. در پاتایا انواع هتل ها و اقامتگاهها و سواحل بی نظیر و رستوران ها و انواع ورزشهای آبی و دریایی مهیاست. پاتایا بهترین غذاهای خیابانی را دارد که توصیه میکنیم از دست ندهید.

کرابی

کرابی شهری در جنوب تایلند با تقابل سواحل بسیار تمیز و جنگلها می باشد که دیدن مناظر آن چشم هر بیننده ای را نوازش میکند. کرابی شاید زیاد مشهور نباشد (در مقایسه با مناطق مشهورتر) ولی در هر گوشه از آن چیزی برای کشف کردن وجود دارد.

جزیره ساموئی

جزیره ساموئی سومین جزیره بزرگ تایلند است (پس از پوکت و کوه چانگ). در این جزیره طبیعت دست نخورده و آبشارهای معدودی وجود دارد. ساموئی در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرارگرفت است.

فی فی

فی فی یکی از قدیمی ترین اقامتگاههای بشراز دوران ماقبل تاریخ که در جنوب تایلند و ۵۰ کیلومتری پوکت واقع شده است. برای رسیدن به آن هم قایق موتوری و انواع کشتی وجود دارد . در این جزیره کارت پستالی شانس دیدن موجودات دریائی رنگارنگ و پرندگان زیبای استوائی بسیاری وجود دارد. در فی فی میتوانید با کرایه کردن یک قایق کوچک ساعت ها در جزایر و سواحل اطراف به شنا و استراحت و گشت و گذار بپردازید.

جزیره سامت

جزیره سامت یکی از محبوبترین سواحل تایلند در این کشور میباشد . انواع تفریحات قایق سواری و موج سواری در آنجا مهیاست. به علت نزدیکی جزیره سامت به پاتایا ، گشت و گذار و اقامت در آن با تورهای پاتایا انجام میپذیرد.

جزیره بامبو

جزیره بامبو در ۱۲ کیلومتری جزیره فی فی است چون قسمتی از پارک ملی مارین میباشد ۴۰۰ بات ورودی دارد.

کوه چانگ

کوه چانگ جزیره ای کوهستانی با مناطقی بکر و آرام، یکی از چالش برانگیزترین مقاصد در سفر به تایلند میباشد. این جزیره همه چیزهایی را که مسافران از تعطیلات استوایی می خواهند، از سواحل طولانی شنی گرفته تا جنگل های بارانی دست نخورده ، انواع اقامتگاهها و تفریحات ساحلی و … را دارا می‌باشد.

مواردی که ذکر شد تنها گوشه ای از جذابیت های بی نظیر تایلند بود . جزیره های کو دانگ ، کو لیپه ، کو سی چانگ ، کو لانتا ، کو تائو ، کو فانگان و سواحل زیبای دیگری نیز وجود دارد که سفر تایلند را به خاطره ای بیاد ماندنی تبدیل میکند.