دبی شهری جوان در میان خاورمیانه کهنسال است، که در زمانی نسبتا کوتاه توانست خودش را به یکی از ثروتمندترین شهرهای خاور میانه بدل سازد. دبی مشهورترین و پرجمعیت‌ترین شهر امارات متحده عربی میباشد. امارات متحدهٔ عربی یک کشور پادشاهی متشکل از هفت امارت است که شامل ابوظبی ، عجمان، دبی، فجیره، رأس‌الخیمه، شارجه، و ام‌القیوین می‌شود. ابوظبی پایتخت این کشور و دبی مرکز اقتصادی بین‌المللی و پرجمعیت‌ترین شهر امارات است.

از راههای متفاوتی می توان به دبی سفر کرد ولی بهترین آنها سفر هوایی است. از تهران همه روزه چندین پرواز به مقصد دبی و درادامه مسیر به دیگر نقاط جهان انجام می شود.

فرودگاه های دبی

شیخ نشین های امارات تاریخ پرفراز و نشیبی در درگیری با پرتقالی ها و انگلیسیها پشت سر گذاشته و با کشف نفت و بعد از آن تأسیس یک کشور فدرال گامی بلند در تحولات منطقه بوجود آمد .

در ادامه به برخی از مراکز مهم گردشگری دبی اشاره خواهیم نمود . . .

برج العرب

نماد دوبی و یکی از هتل های ۷ ستاره در جهان محسوب می شود. هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا است. اجاره کوچک‌ترین سوئیت این هتل شبی ۶ هزار درهم و سرو یک وعده غذای یک نفره بالای ۱۰۰۰ درهم میباشد.

برج خلیفه

بلندترین ساختمان ساخته شده توسط انسان که دارای ۱۶۳ طبقه و ۸۲۸ متر ارتفاع میباشد. ساخت آن از سال ۲۰۰۴ الی ۲۰۱۰ طول کشیده و کاربری آن اداری ، مسکونی و قسمتی نیز هتل میباشد.برج خلیفه بیشترین فضای مسکونی را نسبت به پروژه های مشابه خود در جهان را دارد. همچنین دارای یک بالکن بزرگ برای مشاهده برج و نمای شهر در طبقه ۱۲۴ میباشد.

جزایر مصنوعی

ساخت اولین جزیره مصنوعی بنام نخل جمیرا در سال ۲۰۰۱ شروع و در سال ۲۰۰۸ تکمیل شد. همچنین جزایر دیگری بنام جبل علی و دیره و مجموعه جزایر جهان در حال احداث و یا تکمیل می باشند.

قاب دبی

سازه‌ای با ۱۵۰ متر ارتفاع و ۹۵ متر عرض، از باشکوه‌ترین جاذبه های گردشگری دبی به شمار می‌رود. در نگاه اول به نظر می‌رسد که این سازه یک قاب بزرگ و معمولی است و به عنوان المان شهری نصب شده اما شما می‌توانید با خرید بلیط، از طبقات آن بازدید کنید و چشم‌اندازی خارق‌العاده از شهر دبی را ببینید.

موزه آینده

موزه آینده در سال ۲۰۲۲ در کنار برج‌های بزرگ امارات در بزرگراه شیخ زائد افتتاح شد. این موزه حدود ۳۰هزار متر مربع مساحت دارد و برای ساخت نمای بیضوی آن از نرم‌افزارهای مدل‌سازی پیشرفته ای استفاده شده است.

خور دبی

نهر دبی (Dubai Creek) با ۱۴ کیلومتر طول، محل اتصال دو منطقه “دیره” و “بر” است. این نهر آب، نقش به‌سزایی در توسعه شهر دبی داشته و قدمت بسیاری دارد. در گذشته، بندرگاهی برای تردد قایق‌های تجاری و ماهیگیری بوده است؛ اما امروزه به محلی برای رفت‌وآمد کشتی‌های کروز تبدیل شده و گردشگران می‌توانند با اجاره قایق تفریحی در دبی به تماشای برج‌های بلندبالای امارات بروند.

پیست اسکی

شاید برایتان عجیب باشد؛ اما یکی از مراکز دیدنی دبی، پیست اسکی (Ski Dubai) این شهر است. این مجموعه در سال ۲۰۰۵ در طبقه بالای امارت مال افتتاح شد.

سافاری صحرا

تور سافاری استاندارد از هتل محل اقامت شما شروع و تا شب ادامه می یابد خدمات شتر سواری ، شن سواری با ماشین های آفرودی یا با دون باگی (ماشین چهار چرخ کوچک) یا اسکیت ، عکاسی با پرندگان صحرا ، بلی دانس و نمایش تانورا و شام در کمپ چادری میباشد.