قوانین عجیب رانندگی

سلام به توتیا سفر خوش آمدید در این مطلب با ارائه ی مطلبی در مورد قوانین عجیب رانندگی در دنیا در خدمت شما هستیم. لطفا با ما همراه باشید.

شرایط عجیب و غریب اتفاق می افتند و دولت با نوشتن قوانین عجیب و غریب به آنها پاسخ می دهد. از گذشته تا به امروز، قوانین و مقررات جامعه سهم بزرگی از زندگی روزمره ما داشته است. در هر جامعه ای قوانین و مقررات آن جامعه، راه و روش زنذگی شهروندان را مدیریت می کنند. ممکن است این قوانین برای همه خوشایند نباشند، اما در حفظ امنیت و آرامش شهروندی نقش بسزایی دارند. برخی از این قوانین خیلی عجیب و غریب هستند. در کشور های مختلف، سبک رانندگی و زیر ساخت ها می‌توانند بسیار متفاوت باشند. برخی از این قوانین در گذشته شکل گرفته و تا به امروز جزء قوانین باقی مانده اند. در این مطلب در مورد قوانین عجیب و غریب در برخی کشورها برایتان نوشته ایم.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در لندن

در زمان قدیم واگن ها توسط اسب حمل می شدند و قطارها به صورت اجباری باید یک واگن را به حمل یونجه برای مصرف اسب‌های کار خود اختصاص می دادند، با اینکه این قانون در دوران ویکتوریا منسوخ شد، ولی همچنان در کتاب قانون رانندگی در بریتانیا وجود دارد و یکی از قوانین عجیب و غریب محسوب می شود.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در آلمان

حتما راجع به بزرگترین اتوبان آلمان که دارای قانون سرعت بدون مرز است شنیده اید، در آن اتوبان قانون تخلف در  سرعت غیر مجاز وجود ندارد. یکی از قوانین عجیب این اتوبان این است که اگر راننده ای با دانش قبلی وارد این اتوبان شود و به هر دلیل اعم از اورژانسی و یا کمبود سوخت نیاز به توقف داشته باشد، در صورت توقف خودرو در این اتوبان ،راننده خودرو به مدت ۵ ماه با ممنوعیت رانندگی مواجه خواهد شد و در صورت تکرار پنج سال  جریمه  می شود.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در ژاپن و انگلستان

ژاپنی ها و انگلیسی‌ها رانندگانی که با بی احتیاطی حین رانندگی روی لباس‌های عابرین آب میریزند را مجازات و جریمه سنگین می کنند. بنابراین هنگام رانندگی باید دقت کنید که از گودال های آب دور بمانید.

این قوانین عجیب رانندگی در ژاپن و انگلیس به نفع عابر پیاده است اما درچین این گونه نیست و توقف برای عابر پیاده یک امر غیر قانونی است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن nintchdbpict000325027488-e1495198844312-scaled.jpg است
عجیب‌ترین قانون رانندگی در روسیه

در کشور روسیه اگر وسیله نقلیه شما چه از نظر ظاهری و چه از نظر داخلی کثیف باشد، شما ۵۵ دلار جریمه خواهید شد. در روسیه پدیده ی فصلی به نام ماه‌های یخی وجود دارد که امکان دیدن پلاک‌ وسایل نقلیه را سلب می کند، و از آنجایی که شستن وسیله نقلیه در هر جای شهر به جز در منزل و کارواش غیر قانونی می باشد این قانون برای کسانی که از وسایل نقلیه استفاده می کنند یک سری مشکلات به وجود آورده است. در کل از نظر افسر پلیس هر آنچه که کثیف و آلوده باشد جریمه می شود.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن Wash-Me.jpg است
عجیب‌ترین قانون رانندگی در آمریکا

در دنور، واقع در ایالت کلورادو، رانندگی با خودروهای مشکی در روزهای یکشنبه غیر قانونی است.

در ایالت آلاباما آمریکا، شما قادر به رانندگی در جهت مخالف جاده نیستید، که این قانون یک استثناء دارد، شما باید در جلوی وسیله نقلیه خود یک فانوس نصب کنید تا مجاز باشید بر خلاف جهت جاده برانید.

قانون در کاستاریکا نوشیدن مشروبات الکلی را برای رانندگان مجاز می‌داند و قوانین مشخصی در مورد مصرف نوشیدنی‌های الکلی وجود ندارد، اما در صورت مصرف زیاد، ناهشیاری راننده و تشخیص پلیس، به مانند دیگر کشور‌ها جریمه شامل حال راننده خواهد شد.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در اسپانیا

در اسپانیا یکی از قوانین عجیب رانندگی این است که اگر راننده ای عینک می زند، باید یک جفت عینک زاپاس در ماشین داشته باشد. در غیر این صورت جریمه خواهد شد.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در فیلیپین

یکی از عجیب‌ترین قوانین رانندگی در کشور فیلیپین این است که اگر شهروندی رقم اخر پلاک وسیله نقلیه اش۱ یا ۲ باشد، در روزهای دوشنبه نباید در سطح شهر رانندگی کنند و در غیر این صورت جریمه می شود.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در فرانسه

Breathalyzer دستگاهی است که پلیس با آن برای شناسایی رانندگان مست میزان الکل خون رانندگان را اندازه میگیرد! در کشور فرانسه قانونی است که هر راننده موظف به داشتن یک دستگاه سنجش تنفس در ماشین خود است و در غیر اینصورت جریمه می‌شود.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در ایتالیا

در کشور ایتالیا آثار تاریخی و مناطق تاریخی بسیاری وجود دارد، رانندگی با هر وسیله نقلیه در این مناطق بدون داشتن اجازه نامه از پلیس راهنمایی جریمه دارد.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در سوئد

در قوانین راهنمایی رانندگی سوئد، به دلیل شرایط آب‌‌وهوایی تاریک و کم نور که در بسیاری از اوقات سال در این مناطق به این شکل است، رانندگان باید چراغهای جلوی وسیله نقلیه خود را ۲۴ ساعت از شبانه روز روشن نگه دارند. در غیر این صورت جریمه می‌شود.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در دانمارک

در دانمارک همه رانندگان قبل از روشن کردن خودرو، باید زیر آن را نگاه کنند تا مطمئن شوند که شخصی زیر آن نباشد. پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت عدم رعایت این نکته به راننده هشدار می دهد و اگر راننده به پلیس توجه نکند جریمه خواهد شد.

عجیب‌ترین قانون رانندگی در آفریقای جنوبی

یکی از قوانین راهنمایی رانندگی در آفریقای جنوبی برای رانندگان وسیله نقلیه، توجه به گذر کردن حیواناتی از جمله گاو، اسب و شتر مرغ می باشد رانندگان باید آگاه باشند که اولویت گذر با حیوانات است!!

عجیب‌ترین قانون رانندگی در جورجیا

جورجیا یکی از ایالت‌های جنوب آمریکا است. یکی از قوانین راهنمایی رانندگی این مکان، ممنوع بودن پرت کردن آب دهان به بیرون است، مگر اینکه شما راننده کامیون باشید. اگر حین رانندگی این کار را انجام دهید شما را دستگیر کرده و مجازات خواهند کرد.