انواع هتل و امکاناتشان

سلام دوستان به توتیا سفر خوش آمدید در این مطلب با معرفی انواع هتل ها و اقامتگاه های دیگر و امکانات آنها در خدمت شما هستیم. مکانهایی که به آنها اشاره خواهیم داشت شامل: هتل های ۱ تا ۵ ستاره، موتل، هتل آپارتمان، هتل های تفریحی و بوتل ها

آشنایی با انواع هتل ها

رتبه بندی هتل ها بر اساس کیفیت خدمات ارائه شده توسط هتل ها می باشد و هدف ازاین رتبه بندی آگاه ساختن مسافران از امکانات مورد انتظار آنهاست.

سازمان های مختلف در دنیا از شکل های مختلف برای رتبه بندی هتل ها استفاده می کنند. بیشتر آنها از سیستم ستاره استفاده می کنند. که تعداد بیشتر ستاره ها نشان دهنده تجمل و کیفیت بالاتر هتل می باشد. البته در بعضی از کشورها این رتبه بندی بر اساس حروف است.

فاکتورهایی مثل رستوران ها و خدمات غذایی، تفریحات، منظره ، انواع اتاق از لحاظ سایز و امکانات جانبی، داشتن اسپا و مراکز ورزشی، آسانی دسترسی و موقعیت مکانی در تعیین نوع هتل و سطح آن موثر هستند.  واژه هایی مانند  لوکس، فرست کلاس، توریست کلاس یا استاندارد و اکونومی  به انواع هتل بیشتر اشاره دارند  تا امتیازبندی آنها.

امکانات انواع هتل ها بر اساس ستاره:

هتل های ۵ ستاره*****:

خدمات ۲۴ ساعت شامل غذاهای گرم و متنوع

 یک هدیه برای مسافر  هنگام ورود

وجود یخچال به همراه نوشیدنی و میوه

دسترسی به اینترنت در اتاق و تمامی مکان های هتل

سرویس حمام مدرن

سرویس حمل و نقل

هتل های ۴ ستاره****:

وجود لابی و سرویس دهی خوب

سرو صبحانه در اتاق و یا صبحانه خوری هتل

دسترسی به اینترنت

وجود مینی بار و ارائه نوشیدنی در اتاق

هتل های ۳ ستاره***:

وجود تلفن در اتاق

سرویس کامل حمام در هر اتاق

رستوران با غذای عالی

امکانات تفریحی برای مهمان ها

وجود پارکینگ

هتل های دو ستاره**:

این هتل ها دارای فضای تمیز و دکوراسیونی منظم هستند.

تمام اتاق ها دارای امکاناتی مثل قفسه لباس، تلویزیون و مبلمان با کیفیت هستند.

این هتل ها معمولا رستوران ندارند ولی در اطرافشان مکان هایی با قیمت مناسب وجود دارد.

این هتل های دارای امکانات بهداشتی اولیه مثل حوله، شامپو و … میباشند.

هتل های یک ستاره*:

این هتل ها دارای تلفن همگانی برای تمام مسافران هستند.

نظافت اتاق ها به طور منظم و روزانه انجام میشود.

اتاق ها دارای میز و صندلی می باشند.

اکثر اتاق ها دارای امکانات بهداشتی مثل حمام و سرویس بهداشتی میباشند.

متل:

کلمه متل کوتاه شده دو کلمه موتور و هتل است. متل ها معمولا  کوریدور داخلی ندارند معمولا در خارج از شهر واقع هستند وجاهایی با قیمت مناسب برای مسافران به حساب می آیند.

هتل آپارتمان:

هتل آپارتمان ها همان آپارتمان با امکانات و خدمات هستند. اقامت در هتل آپارتمان مانند اجاره یک آپارتمان است با این تفاوت که هیچ گونه قرارداد رسمی در آن وجود ندارد و مسافران هر زمان بخواهند میتوانند هتل را ترک کنند هتل آپارتمان ها معمولا دارای ۳ یا بیشتر واحد مسکونی یا واحد اتاق هستند هتل آپارتمان ها همچنین دارای یک یا چند ورودی مشترک هستند که به همه واحدها خدمت میکنند و نیز یک یا چند مورد از خدمات زیر را فراهم می کنند.

نظافت، تلفن، میز ، خدمات حمل بار و وسایل و یا خدمات خشکشویی

هتل تفریحی:

ریزورت هتل ها اغلب دارای امکانات لوکس و خدمات اقامتی  کامل هستند.این هتل ها ممکن است هم همایش های تجاری و هم گردشگران را به خود جلب کرده و جایی بیش از یک اقامت گاه راحت باشد. از این هتل ها میتوان با نام های هتل های اصلی کنفرانس، هتل های پرچمدار(بهترین شعبه از یک هتل)، هتل های مقصد و استراحتگاه های مقصد یاد کرد.

این هتل ها به عنوان مقصدی با معماری متفاوت، اقامتگاه های لوکس، امکانات کنفرانس بالا، رستوران و امکانات تفریحی مانند گلف و اسکی شناخته میشوند. این هتل ها در موقعیت های مکانی متفاوت از شهرهای بزرگ تا مناطق دورافتاده واقع هستند.

boatel, botel بوتل:

بوتل همان قایق هست که خدمات یک هتل را ارائه میدهد. این کلمه ترکیب دو کلمه بوت و هتل است. بوتل ها میتوانند بزرگ یا کوچک باشند. این قایق ها ممکن است به طور دائم در اسکله لنگر انداخته باشند یا روی زمین(خشکی) قرار داشته باشند. حتی در بعضی از روزهای سال مهمانان خود را به گردش ببرند.